Stany zapalne i gorączka u osób chorych.
Leki OTC (ang. over-the-counter) – w medycynie, leki wydawane bez recepty lekarskiej. Idea OTC umożliwia pacjentom samoleczenie w powszechnych dolegliwościach, jak również w okresie przed zasięgnięciem porady lekarskiej.
Powszechnym czynnikiem wywołującym ataki u osób z epilepsją są choroby lub zakażenia. Przeziębienie głowy, infekcje płuc lub infekcje zatok (spowodowane przez wirusy lub bakterie) są często związane ze zmianą ataków epilepsji. Ataki mogą być wywołane przez wysiłek fizyczny związany z chorobą, gorączką lub odwodnieniem, jeśli nie jesz dobrze lub nie pijesz. Osoby chore na epilepsję, które cierpią na choroby żołądka lub choroby powodujące rozstrój żołądka i wymioty, mogą również ulec odwodnieniu i mogą nie być w stanie przyjmować leków na ataki na czas. Ludzie mogą również nie spać dobrze, gdy są chorzy, dodając kolejny wyzwalacz dla ataków!
Kontroluj dziennik ataków i zwróć uwagę na wszelkie wyzwalacze, które występują jeśli zachorujesz na infekcję, przeziębienie lub inną chorobę.
Przed przyjęciem nowego leku przepisanego przez innego lekarza porozmawiaj z lekarzem prowadzącym leczenie epilepsji.
Przechowuj listę leków na epilepsję. Udostępnij tę listę wszystkim pracownikom służby zdrowia, których widzisz.
Zapytaj swojego neurologa o lek ratunkowy i kiedy go wziąć. Leki ratunkowe to leki, które można stosować w przypadku niespodziewanych zmian w atakach, które występują raz na jakiś czas. Są one używane do uspokojenia lub zatrzymania ataków poza szpitalem, oprócz regularnych leków na epilepsję. W idealnym przypadku leki te mogą pomóc w powstrzymaniu zmian w atakach przed wystąpieniem nagłego wypadku. Leki ratunkowe nigdy nie powinny być stosowane zamiast uzyskania pomocy medycznej w nagłych wypadkach.
Dbaj o siebie - kiedy jesteś chory, pij dużo płynów, jedz zdrowo, przyjmuj zalecane leki w celu leczenia gorączki i odpocznij.
Jeśli otrzymasz antybiotyk lub inny lek w celu leczenia nowej choroby, upewnij się, że znasz działanie tego leku. Zadzwoń do lekarza, jeśli objawy nie znikną po zakończeniu leczenia.
Zadzwoń do swojego lekarza neurologa, jeśli masz biegunkę i zmiany w atakach. Twój organizm może nie wchłaniać wszystkich leków na epilepsję.
Nie przegap dawek leków przeciwpadaczkowych. Jeśli masz wymioty i biegunkę, zadzwoń do lekarza neurologa lub udaj się na pogotowie, abyś mógł dostać coś, co powstrzyma wymioty i pomoże wchłonąć leki na epilepsję.